Zakup ETF – niskie opłaty, wysoka stopa zysku i niewielkie ryzyko?

ETF to fundusze indeksowe notowane na giełdzie, które ze względu na wiele korzyści cieszą się sporą popularnością. Inwestorzy z całego świata zainwestowali ponad 4 biliony USD w Exchange Traded Funds i liczą na znaczące zyski. Wyjaśnimy Państwu w przystępny sposób, jak dokładnie działają fundusze indeksowe, jakie mają korzyści, jak Państwo mogą kupić ETF, jak również na jakiego  brokera online   (Top 10 Broker) Państwo się powinni zdecydować.

Wielu analityków i ekspertów giełdowych poleca fundusze ETF.

Czym są Exchange Traded Funds?

ETF to fundusz zarządzany pasywnie, które odzwierciedlają rozwój danego indeksu giełdowego. Z uwagi na to, że fundusz kopiuje kursy indeksów 1:1, inwestorzy zyskują na zmianach kursów bez konieczności kupowania akcji pojedynczo.

Najważniejsze indeksy przedstawione za pomocą funduszy ETF to światowy indeks giełdowy MSCI World, niemiecki DAX,  Dow-Jones oraz S&P 500. Indeks giełdowy w przypadkuDAX składa się z 30 papierów wartościowych największych firm notowanych na giełdzie w Niemczech.

ETF można w dowolnej chwili oraz w elastyczny sposób kupić bądź sprzedać na giełdzie. Podobnie jak w przypadku handlu papierami wartościowymi, inwestorzy potrzebują tylko niewielką ilość kapitału oraz depozyt online. Najłatwiej kupować i sprzedawać ETF za pomocą  brokera online (Top 10 Broker).

Fundusze ETF odwzorowują Dow Jones oraz inne indeksy giełdowe.Fundusze ETF odwzorowują Dow Jones oraz inne indeksy giełdowe.

 

Jakie są cechy, korzyści i ryzyka związane z funduszami ETF?

Fundusz ETF jest zarządzany pasywnie, czym wyraźnie odróżnia się od funduszy inwestycyjnych zarządzanych aktywnie. W przypadku tych drugich doświadczeni eksperci wybierają poszczególne elementy każdej inwestycji, za co otrzymują wysokie honorarium. W przeszłości często bywało tak, że zyski z funduszy zarządzanych aktywnie były jednak niższe od zysków z pasywnych Exchange Traded Funds.

Ze względu na niskie opłaty, potencjalne wysokie zyski oraz łatwy handel  wielu analityków i inwestorów woli fundusze ETF od innych inwestycji pieniężnych. Eksperci radzą inwestorom zawszedywersyfikację kapitału,   aby ten sposób zredukować ryzyko. W przypadku funduszy ETF odbywa to się  automatycznie:  ponieważ fundusz indeksowy składa się z kilka papierów wartościowych, inwestorzy zyskują dzięki efektywnej dywersyfikacji ryzyka.

Należy zapamiętać, że akcje o niekorzystnym kursie wyrównują się z takimi, których kurs idzie w górę.

Fundusze ETF są bardzo popularne z kilku powodów.

 

Zakup ETF w trzech krokach

Fundusze ETF można kupować i sprzedawać tak jak akcje. Handlować można poprzez banki/kasy oszczędnościowe oraz  u brokerów online  (Top 10 Broker) . Brokerzy online ponoszą niższe koszty niż banki i z tego względu oferują niższe opłaty klientom. Z tego powodu mogą Państwo kupować u brokera online  po najniższych cenach.

  1. Zarejestruj się u brokera i otwórz depozyt online .
  2. Uruchom oprogramowanie do handlu bądź zaloguj się na platformie internetowej
  3. Podaj numerWKN (niemiecki numer identyfikacyjny papierów wartościowych) danego ETF wraz z danymi zakupu i złóż ofertę (Order).

Jeśli chcą Państwo kupić ETF na Dow Jones Industrial Average (WKN: 969420), to nie ma potrzeby zakupu 30 papierów wartościowych (m.in. Microsoft i McDonald’s). Zamiast tego kupują Państwo udział w ETF, który odzwierciedla  wszystkie akcje Dow-Jones-Index .

Ważne: przy wzroście kursu rośnie także wartość zakupionego funduszu ETF (i na odwrót).

 

Porady i zalecenia przy kupnie funduszu ETF

Depozyt ETF można otworzyć u większości   brokerów online   (Top 10 Broker), bez konieczności ponoszenia opłat. Jednorazowe koszty  (za złożenie oferty) przy zakupie funduszu ETF wynoszą maksymalnie 0,25 procent. Opłaty bieżące są również niezbyt wysokie i wynoszą pomiędzy 0,10 a 0,50% rocznie. Proszę koniecznie porównać koszty transakcyjne poszczególnych brokerów online. Im częściej handlują Państwo funduszami ETF, tym ważniejsze staje się to kryterium. Należy ponadto dokładnie przyjrzeć się ilości funduszy, którymi można handlować, podobnie jak platformom handlowym.

Przed zakupem funduszu należy zwrócić uwagę na aktualny kurs, wolumen funduszuwahania kursu  oraz wysokość opłat!  

Dalsze zalecenia:

✅ istnieje wiele funduszy ETF za niewielką kwotę

✅ od czasu do czasu brokerzy online oferują darmowe ETF

✅ dzięki planom oszczędnościowym w oparciu o fundusze ETF można długoterminowo zarobić majątek

Inwestorzy mogą zarobić sporo pieniędzy na funduszach ETF.


>>> Przejdź do najlepszego brokera ETF <<<


Który broker ETF jest najlepszy?

Większość inwestorów handluje funduszami ETF poprzez brokera online. Szeroki wybór brokerów jest kłopotem przede wszystkim dla nowych inwestorów. Przed otwarciem depozytu u brokera online należy zasięgnąć informacji odnośnie jednorazowych i bieżących opłat, oferowanychETF oraz oprogramowania do handlu. Wielu brokerów udostępnia zainteresowanym  darmowe konto demo  . Dzięki temu mogą Państwo szczegółowo i bez ryzyka zobaczyć, jak wygląda handel ETF.

Proszę wybrać wyłącznie wiarygodnego i bezpiecznego brokera 24Option, takiego jak. To renomowane przedsiębiorstwo jest bardzo doświadczone i cieszy się dużym uznaniem. Zyskają Państwo na dużym wyborze Exchange Traded Funds  i będą Państwo mogli handlować przy niewielkich opłatach. Platforma handlowa 24Option należąca do  przekonuje dzięki intuicyjnej obsłudze i wielu praktycznym funkcjom.

Z doświadczenia wiadomo, że należy do najlepszych 24Option brokerów ETF.

Wielu inwestorów odnosi sukces u brokera 24Option.


>>><<<


1

Twoja stolica jest zagrożona.

10
2

Twoja stolica jest zagrożona.

8,1

Zapasy są spekulacyjne. Twoja stolica jest zagrożona.